Ігри шашки грати онлайн безкоштовно

Існує думка, що з настанням ери комп'ютерних ігор старі добрі розваги канули в Лету. Кажуть також, що бездушні он-лайн ігри ніколи не зможу зрівнятися з класичними настільними. Можливо, люди, які стверджують це, частково маєте рацію, проте серед маси способів інтелектуального відпочинку знайдуться і такі, які не тільки не втратили з переходом у віртуальну площину, але і стали більш захоплюючими. Далеко ходити за прикладом не потрібно: «Шашки» є однією з ігор-головоломок, які завдяки комп'ютеру отримали нове життя. Шахова дошка, нарешті, перестала займати місце в шафі, а її електронний варіант став доступним з будь-якої точки простору.

Якщо ти є шанувальником інтелектуального відпочинку, гри з серії «Шашки» припадуть тобі за смаком. Завдяки сучасним технологіям проводити вільний час з користю стало ще простіше. Гри в шашки на ПК допоможуть скоротати час на роботі і навіть підготуватися до серйозного турніру. Обирай відповідний рівень складності, грай, розвивайся, перемагай і став перед собою нові цілі! З нашою колекцією он-лайн головоломок це так просто.

З історії шашок

Шашки є однією з найдавніших ігор, відомих людству, історія появи цієї забави досить заплутана. Наука поки не може дати відповідь на питання про її походження. Цілком можливо, що елементи цього дозвілля зароджувалися в різних культурах і розвивалися незалежно один від одного, але згодом були об'єднані якоюсь однією людиною під одним склепінням правил. Кому належить честь зватися першовідкривачем шашок — чи ми дізнаємося відповідь на це питання найближчим часом. Своїми коренями шашки йдуть у глибоку старовину, коли різні ігри з фішками були чи не єдиним доступним способом розваги простого народу.

Так, наприклад, відомо, що древні єгиптяни дуже прихильно ставилися до забави з фішками. На стінах гробниць і черепках вони відобразили моменти гри, що віддалено нагадує класичні шашки. Інші цивілізації також залишили після себе свідчення того, що ігри, візуально нагадують шашки, були досить поширені серед їхніх громадян. Цікаво, що найчастіше мова йде про народи, які не підтримували один з одним ні торговельних, ні культурних зв'язків. А це підтверджує припущення, що гра в шашки зародилася на різних континентах, але приблизно в один і той же час.

На Русі гри в шашки були відомі задовго до утворення першої держави. Підручники з історії вчать, що в третьому столітті нашої ери східну частину Європи заселяли суцільно неграмотні варвари, які дотримувалися язичницького віросповідання, носили шкури вбитих тварин і їли те, що зможуть здобути на полюванні. Проте факт залишається фактом. Задовго до княжіння Рюрика, за тисячоліття до Кирила і Мефодія, наші предки вже вміли грати в шашки.

Скажи «ні» шахрайства

На відміну від карт шашки є грою досить чесною. Зшахраювати тут практично неможливо. Всі фішки лежать на виду у противника, і єдиний спосіб змінити їх положення на дошці – це відвернути іншого гравця. Якщо у тебе є достатньо досвіду і майстерності, тобі, звичайно, не доведеться вдаватися до таких методів. Але якщо ти все-таки захотів ризикнути, настійно радимо наперед прорахувати всі можливі ходи. Адже перемістити фішки можна так, що не тільки користі не буде, але все стане ще гірше.

 

Короткий екскурс в гру

Наступна інформація буде корисна тим, хто тільки починає знайомитися з шаховою дошкою. Ігровий процес шашок багато в чому схожий на інший інтелектуальний вид спорту – шахи. Обидві ці ігри вимагають наявності спеціальної дошки, поділеної на білі і чорні квадрати. Фішки шикуються одна навпроти

одного і поступово переміщуються в центр, а потім далі – на протилежний кінець дошки. Фішка, яка опинилася на кінці дошки, стає королем. Наявність дамки – колосальну перевагу перед суперником, так як на відміну від звичайних шашок, пересуваються вперед на одну клітку, дамка може рухатися по діагоналі на необмежену кількість поділок. В руках досвідченого гравця дамка – грізна зброя. За допомогою такої фішки майстер може з'їсти всю протистоїть йому армію. Історія шашок налічує тисячі прийомів обігравання опонентів, і кількість оригінальних ходів і маневрів продовжує зростати. Тим і цікавий цей вид спорту.

Для компанії

Грати в шашки можна і великою компанією. Завдяки винахідливості наших громадян на світ з'явилися такі різновиди гри, в якій по полю пересуваються по-справжньому їстівні предмети: роли, цукерки або стопки з алкоголем. Знищуючи фішку противника, її доводиться дійсно є. Як ти розумієш, такі забави не мають нічого спільного з реальними шашками, в які грають на великих міжнародних турнірах. Але вони теж мають право на існування.

Поїдання шашки противника відбувається шляхом перешагування через неї. Для цього потрібна наявність вільної клітини позаду фішки. Якщо вільного місця немає, то знищити фішку не вийде навіть із самої вигідної позиції. Зверни увагу на те, що в грі ти зобов'язаний з'їсти всі фішки супротивника, що знаходяться у вразливій позиції. Це не завжди виявляється тобі на руку. Необхідно ретельно стежити за тим, які шашки підставляє під удар опонент. Щоб виграти партію, слід розуміти, що іноді потрібно відмовитися від невеликої перемоги, щоб виграти всі битви цілком.

до Речі, для новачка немає нічого кращого, ніж почати грати в «Шашки» он-лайн. На відміну від настільної гри, браузерна головоломка оснащена чудовою системою підказок. Поступово «Шашки» будуть знайомити тебе зі своїми правилами і навчати тактичних ходів, так що в підсумку ти навчишся рухати фішки по дошці не гірше якого-небудь гросмейстера. Запустити гру можна в будь-якому браузері абсолютно безкоштовно. Вибери в розділі вподобаний тобі варіант і долучись до спорту стародавніх єгиптян. Ця забава не тільки захоплююча, але і корисна для розуму.

.